محل تبلیغات شما


ثبت نام کنکور 98

آنچه درباره کنکور سراسری98 باید بدانید:

گرچه چندین سال است که حجم زیادی از داوطلبان ورود به دانشگاه از طریق سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشگاه آزاد راهی دانشگاه می شوند, ولی هنوز هم کنکور سراسری تنها آزمون تعین کننده ی ورود بسیاری از داوطلبان به دانشگاه های دولتی و روزانه و رشته های پرطرفدار می باشد.

در واقع درحال حاضر ثبت نام کنکور سراسری 98 تعین کننده ورود به دانشگاه نیست بلکه کنکور رشته و دانشگاه را مشخص می کند اما کنکور امسال با سال های قبل تفاوت عمده ای دارد و آن اینکه دانش آموزانی که در سال های گذشته کلاس ششم خواندند و با نظام آموزشی جدید3-3-6 رشد یافتند اکنون به دوره حساس و سرنوشت ساز کنکور رسیده اند.

در ثبت نام کنکور 98 کدام دسته از سوالات را انتخاب کنیم؟

با توجه به اینکه مطالب محتویات کتاب های درسی نظام قدیم و نظام جدید تفاوتهایی با یکدیگر دارند، سازمان سنجش به منظور رفاه حال هردو دسته از این داوطلبان، در

ثبت نام کنکور 98 دو نوع سوال طراحی می کند، در واقع در روز کنکور که برای هردو دسته از این داوطلبان در یک روز برگزار می شود, ما شاهد وجود دو نوع سوال بر اساس منابع هر یک می باشیم.

اما داوطلبان نظام قدیم توجه داشته باشند که کنکور سراسری 98 تنها کنکوری است که بر اساس نظام قدیم نیز سوال طراحی می شود و براساس اطلاعیه رسمی سازمان سنجش از کنکور سراسری 99 فقط سوالات براساس منابع نظام جدید طراحی خواهد شد، پس به داوطلبان نظام قدیمی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند توصیه می کنیم که درکنکور 98 شرکت نمایند و آن را به سال هایی بعد موکول نمایند.

چه کسانی مجاز هستند که در کنکور سراسری 98 ثبت نام کنند؟

 در ثبت نام کنکور 98 ما دو دسته داوطلب داریم دسته ای که نظام قدیم هستند و از کنکور های سال های گذشته مانده اند و یا دوباره قصد شرکت در کنکور سراسری 98 را دارند و دسته ای و دسته ای که نظام جدید هستند.

داوطلبان کنکور سراسری برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام کنکور خود وارد کردن سوابق تحصیلی به درستی، وارد کردن کد منطقه و کد دانش آموزی و انجام تمامی مراحل ثبت نام و همچنین معرفی بهترین

منابع کنکور 98 و

بودجه بندی کنکور 98 می توانند با مشاوران مجرب درخت دانش از طریق شماره گیری شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایند.

ثبت نام کنکور 98 نظام قدیم با نظام جدید چگونه است؟

گرچه تاکنون دفترچه کنکور سراسری 98 منتشر نشده است اما به دلایلی که گفته شد انتظار می رود دفترچه کنکور سراسری98 نسبت به سال های گذشته اندکی تفاوت داشته باشد، پیش بینی می شود تنها

تفاوت ثبت نام کنکور سراسری98 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟ در انتخاب نوع نظام آموزشی و سال اخذ مدرک دیپلم تفاوت باشد. البته داوطلبان گرامی نظام جدید که امسال امتحان نهایی خواهند داشت می بایست پس از پایان امتحانات نهایی در دهه آخر مانده به کنکور پس از پایان امتحانات نهایی معدل نهایی خودرا ثبت نمایند.

نحوه ثبت نام کنکور 98

سایت ثبت نام کنکور 98 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس

sanjesh.org انجام می شود و کاملا به صورت غیرحضوری و اینترنتی می باشد.

در هنگام ثبت نام برروی این سایت یک لینک با عنوان ثبت نام کنکور سراسری 98 فعال می شود که شما می توانید با ورود به صفحه ثبت نام وانجام مراحل بعدی و پرکردن تک تک بند ها به ترتیب و نهایتا با دریافت کدپیگیری ثبت نام خود را با موفقیت به اتمام برسانید.

برای اطلاع از

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 بر روی لینک آن کلیک نمایید

نکات مهم در نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98

همزمان با شروع ثبت نام کنکور 98, دفترچه ثبت نام کنکورسراسری برروی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد که داوطلبان میبایست قبل از انجام مراحل ثبت نام کنکور آن را مطالعه نمایند و از کلیه ی قوانین و ضوابط عمومی و اختصاصی ثبت نام مطلع شوند، پس ازانتشار دفترچه کنکور 98 لینک آن بر روی سایت درخت دانش فعال خواهد شد و شمامی توانید از طریق سایت درخت دانش و دانلود دفترچه کنکور سراسری آن را دریافت نمایید.

"ثبت نام کنکور 98 خود را به مشاوران مجرب درخت دانش بسپارید"

مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری 98

 1. شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده ثبت نام کنکور 98
 2. کد سوابق تحصیلی و کد سوابق پیش دانشگاهی
 3. آپلود صفحات شناسنامه و کارت ملی
 4. کد منطقه و کدپستی محل ست
 5. کد نظام وظیفه (متقاضیان مرد)
 6. معدل کتبی دیپلم
 7. کد پیگیری سهمیه رزمندگان (برای داوطلبان مشمول سهمیه رزمندگان)
 8. فایل عکس اسکن شده

تاریخ شروع ثبت نام و زمان برگزاری کنکور سراسری 98 چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام کنکورسراسری 98 از روز چهارشنبه 24 بهمن ماه سال97 و مهلت ثبت نام نیز روز پنجشنبه 2 اسفند 97 می باشد. گرچه هر ساله تاریخ ثبت نام چند روزی تمدید خواهد شد ولی از کلیه داوطلبان خواهشمندیم تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 98 را به ساعات پایانی ثبت نام موکول نکنند چون به دلیل ازدحام بالای شرکت کنندگان و بروز مشکل فنی در سیستم الکترونیکی ثبت نام ممکن است از ثبت نام بازمانند.

کنندگان و بروز مشکل فنی در سیستم الکترونیکی ثبت نام ممکن است از ثبت نام بازمانند.

زمان برگزاری کنکور 98 در روزای 13 و 14 تیرماه 98 برگزار خواهد شد.

شرایط ثبت نام کنکور 98

هر ساله

شرایط ثبت نام کنکور 98 و ضوابط موجود در دفترچه کنکور سراسری در دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ذکر می شود. شرایط عمومی شامل شرایطی می باشد که کلیه داوطلبان با هر مدرک و وضعیت تحصیلی می بایست دارا باشند.

شرایط عمومی کنکور سراسری 98

از جمله شرایط عمومی ذکر شده در دفترچه کنکور سراسری سال های گذشته شامل موارد زیر می باشد:

 • اعتقاد داشتن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون جمهوری اسلامی ایران تصریح شده است.
 • عدم مخالفت (دشمنی,منظور اهتزار نیست) به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت درسازمان های غیرقانونی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشات سو پیشینه وفساد اخلاقی

شرایط اختصاصی کنکور سراسری 98

شرایط اختصاصی دفترچه ثبت نام کنکور 98 شامل قوانین و ضوابط موجود دررابطه با قشر خاصی از داوطلبان کنکور سراسری می باشد و شامل کلیه داوطلبان نمیشود، از جمله آن می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • متقاضیان آقا برای شرکت در کنکور سراسری 98 می بایست در باره وضعیت معافیت از تحصیل خود در رابطه باخدمت وظیفه سربازی مشکلی نداشته باشند که به تشریح در دفترچه کنکور سراسری98 به آن پرداخته خواهد شد.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی در رشته های علوم پزشکی می باشند می بایست  تا تاریخ 31 شهریور 98 برای ورودی مهر و تا تاریخ30 بهمن98 برای ورودی بهمن طرح نیروی انسانی خود را بگذرانند و مشکلی از این بابتنداشته باشند.
 • داوطلبانی که هماکنون در یک رشته روزانه د ر مقاطع کاردانی, کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکترا درحال گذراندن دوران تحصیل می باشند در صورتی می توانند در کنکور سراسری 98 شرکت نمایند که نهایتا تا اسفند97 برگه انصراف از تحصیل یا همان فرم شماره 3 دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را تکمیل نمایند که تکمیل آن به منزله انصراف قطعی از تحصیل میباشد، اما داوطلبانی که در رشته ای غیر از روزانه در حال تحصیل می باشند مشکلی دراین رابطه نخواهند داشت و می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند و در صورتی که دررشته ی دیگری پذیرفته شوند سپس از رشته حال حاضر خود انصراف دهند.

ادامه شرایط اختصاصی کنکور 98

 • ادامه شرایط کنکور 98
 • دانشجویان دورهروزانه که برای شرکت در کنکور سراسری98 از دانشگاه خود انصراف داده اند در صورتیکه در کنکور سراسری98 در دوره روزانه پذیرفته شوند هزینه انصراف از دانشگاه قبلی از آن ها گرفته نخواهد شد.
 • داوطلبانی که درکنکور سراسری97 در یک رشته روزانه پذیرفته شدند حتی در صورتی که در آن رشته ثبت نام هم ننموده باشند گرچه می توانند در ثبت نام کنکور 98 ثبت نام نمایند اما نمیتوانند در رشته های روزانه پذیرفته شوند. اما داوطلبانی که در رشته های غیر ازروزانه در حال تحصیل می باشند مشکلی نخواهند داشت و می توانند پس از قبولی در رشتهای دیگر از رشته حال حاضر خود انصراف دهند.
 • داوطلبان آقا که قصد انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری 98 را دارند باید توجه داشته باشندکه در صورتی که قبلا هم انصراف از تحصیل داده باشند شامل یک سال معافیت تحصیلی نمیشوند و باید توجه داشته باشند که در این باره دچار مشکل نشوند.
 • فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی رشته های پزشکی و غیر پزشکی و یا در مقاطع بالاتر دارای شرایط متفاوتی برای ادامه تحصیل می باشند که به شما توصیه میکنیم برای اگاهی از اطلاعات این مورد به پست مربوط به تحصیل مجدد فارغ التحصیلان راجعه نمایید و در صورتی که در رابطه با قوانین و ضوابط موجود سوال و یا ابهامی دارید و یا شرایط خاصی دارید می توانید با شماره گیری 9099072943 با تلفن ثابت و بدون کدگیری با مشاوران درخت دانش گفت و گو نمایید.

بند های مهم ثبت نام کنکور سراسری 98 که باید به درستی وارد شوند

در ثبت نام کنکور 98 باید توجه داشته باشیم که در وارد کردن سوابق تحصیلی و سهمیه ها و کد منطقه و دانش آموزی دقت کنیم، چون می دانیم که تاثیر 30 درصدی در ققبولی خواهند داشت، در زیر کامل در مورد این موارد توضیح داده ایم.

"ثبت نام کنکور سراسری 98 خود را از طریق مشاور کنکور انجام دهید"

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98

با توجه به اطلاعیه رسمی سازمان سنجش

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98، 30 درصد خواهد بود که از این 30 درصد, 20 درصد آن به صورت تاثیر قطعی و10 درصد تاثیر مثبت خواهد بود، 20 درصد تاثیر قطعی یعنی 20 درصد از نمره کل اکتسابی شما در کارنامه اعلام نتایج کنکور سراسری98 مربوط به معدل شما در درس موردنظر می باشد و به نسبت نمره اکتسابی شما از حداکثر نمره, مقدار نمره شما در این 20درصد محاسبه میشود و با 80 درذصد دیگر از نمره کل اکتسابی از پاسخ برگ شما محاسبه میشود.

حداکثر 10 درصد تاثیر مثبت یعنی اینکه 10 درصد از نمره کل اکتسابی پایانی شما در کارنامه نهایی کنکور98 با توجه به معدل شما و یا پاسخبرگ کنکور سراسری شماخواهد بود، به اینصورت که سازمان سنجش یک بار نمره نهایی شمارا با تاثیر 10 درصد سوابق تحصیلی شما بررسی می کند و یک بار دیگر نمره نهایی شمارا بر اساس پاسخبرگ شما در کنکور سراسری 98 اعمال می کند. وهرکدام که نمره نهایی بهتری باشد, آن رالحاظ می نماید. البته همانطور که گفته شد, 20 درصد تاثیر قطعی است. یعنی حتی اگر پاسخبرگ شما نتایج بهتری داشته باشد,  بازهم در آن 20 رصد سوابق تحصیلی شما لحاظ میشود.

با شماره گیری9099072943 با تلفن ثابت و بدون پیش شماره مشاوران درخت دانشن حوه ی محاسبه درصد هریک از دروس شما را به تشریح برای شما توضیح می دهند.

انواع سهمیه های کنکور سراسری 98

همانند سال های گذشته در کنکور سراسری 98 نیز

سهمیه های موجود در کنکور سراسری 98 برایداوطلبان وجود خواهد داشت. که می توان به سهمیه مناطق, سهمیه 25 درصدی ایثارگران,سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان, و سهمیه بهیاران و خانواده شهدا اشاره نمود.برای اطلاع از نحوه تاثیر این سهمیه ها و میزان تاثیر هریک از آن ها به پست مربوطبه سهمیه های کنکور سراسری98 سایت درخت دانش مراجعه فرمایید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی

کد سوابق تحصیلی از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور 98 می باشد. داوطلبی که کد سوابق تحصیلی را وارد ننماید سوابق تحصیلی وی در کنکور سراسری اعمال نخواهد شد.

سوابق تحصیلی شامل سوابق تحصیلی پایه دوازدهم و یا سوم متوسطه برای داوطلبانی است که از سال84 به بعد مدرک دیپلم خودرا دریافت نموده اندو سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلان سال91 به بعد می باشد. برای  دریافت کد سوابق تحصیلی  می بایست تاریخ تولد, کد دانش آموزی, کد منطقه و کد مقطع را ابتدا وارد نمایید.

برای یافتن کد دانش آموزی می توانید از مسئولان مدرسه کمک بگیرید همچنین در بالای کارنامه شما این کد درج شده است.

برای دریاقت کد منطقه خود را بلد نیستید می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. و با واردکردن استان محل زندگی خود و سپس یافتن شهرستان مورد نظر کد منطقه را بیابید و سپس وارد سامانه جمع آوری و اطلاعات سوابق تحصیلی به آدرس

dipcode.medu.ir شوید واطلاعات درخواستی را وارد نمایید.

و سپس سوابق تحصیلی شما به نمایش گزاشته خواهد شددر صورتی که مغایرتی بین نمرات کسب شدهشما و سوابق تحصیلی وارد شده در سیستم نباشدبا زدن گزینه تایید یک کد دریافت خواهید کرد که باید آن را نزد خود نگه دارید و درهنگام ثبت نام کنکور سراسری98 وارد نمایید.

مشاوره ثبت نام کنکور 98 درخت دانش

مرکز مشاوره تحصیلی

درخت دانش با داشتن بهترین و مجرب ترین مشاوران تحصیلی در سطح کشور پاسخگوی کلیه سوالات شما در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی, انتخاب رشته کنکور سراسری 98, زمان دقیق ثبت نام آزمون سراسری 98,

حذفیات کنکور سراسری 98 و شرایط مربوط به دانشجویان انصرافی و شرایط تحصیل مجدد رایگان داوطلبان ویا هرگونه سوالات درسی و تحصیلی و کنکوری شما می باشد، شما می توانید با شمارهگیری 9099072943 با تلفن ثابت و بدون کدگیری با مشاورین ما در تماس باشید.

،

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی